Potwierdzają gotowość do budowy tunelu w Świnoujściu

  • 10.08.2018, 12:01 (aktualizacja 10.08.2018 12:46)
  • Leszek Wątkowski
Potwierdzają gotowość do budowy tunelu w Świnoujściu Telewizja Świnoujście
Po ostatecznej rezygnacji włoskiej firmy Astaldi, lider konsorcjum PORR Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.S oraz Energopol- Szczecin S.A. przystąpi do podpisania umowy na realizację kontraktu zaprojektowania i wybudowania tunelu pod Świną.

W środę, 8 sierpnia br. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich firm tworzących konsorcjum z liderem - firmą PORR S.A. na czele, które otrzymały od Miasta Świnoujście zaproszenie do podpisania umowy na projekt oraz budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Wszyscy konsorcjanci stwierdzili zgodnie, że chcą przystąpić do realizacji tego kontraktu. W ciągu najbliższych dni konsorcjum planuje przekazać wszelkie niezbędne dokumenty oraz uzyskać Gwarancję Należytego Wykonania, stanowiącą 10 procent wartości kontraktu. Informację, w czwartek, 9 sierpnia br. potwierdził prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
max
max 11.08.2018, 21:18
Trzymamy kciuki pane prezydencie!!!!
Observer
Observer 11.08.2018, 09:04
Wydaje się, że przygotowanie inwestycji w tym finansowanie, papierologia i budowa tunelu pod Martwą Wisłą przebiegała bez tych wszystkich ceregieli, jakie od wielu lat towarzyszą inwestycji o wiele mniejszej w Świnoujściu. Czyżby był "ktosiek hamulcowy" kręcący się w okół budowy tunelu pod Świną? Wydaje się, że emocji nie zabraknie również podczas budowy tunelu, cóż my już tak mamy, że u nas realizuje się wszystkie duże przedsięwzięcia ETAPAMI! Patrz Park Zdrojowy, który od wielu lat nie może doczekać się końca.
Marco
Marco 10.08.2018, 20:53
Na temat budowy tunelu mogła by powstac niejedna praca dyplomowa, ale co nam po tych pracach, skoro przed nami 4 lata niepewności, że jak wreszcie kiedyś zaczną budować, to dzieło kiedyś też zakończą!?
Darek
Darek 10.08.2018, 16:30
Jeśli budowy tunelu nie da się załatwić i wykonać w tym roku, to ponownie możemy czekać na jego budowę 60 lat :( Wszystko w tym temacie w rękach p. Żmurkiewicza
mieszkaniec
mieszkaniec 10.08.2018, 15:06
Dobra wiadomość!! Do trzech razy sztuka! Może znajdzie się wreszcie na świecie firma która te dziurę wykopie!?
Alfred
Alfred 10.08.2018, 14:38
Panie Prezydencie, bardzo ucieszyła mnie Pańska wypowiedź, że kolejna firma nie odpuściła i zamierza tunel w Świnoujściu zbudować. Kibicuję tunelowej inwestycji od ponad 50-ciu lat, ostatnie laty to naprawdę włożony Pański wysiłek i miliony złotych w papiery do tej inwestycji, dlatego szkoda by było gdyby nie mogły się spełnić nie tylko Pańskie oczekiwania, ale przecież tysięcy świnoujskich kierowców, o turystach nie wspominając.Wiem, bo ostatnio z uwagą słucham Pańskich wypowiedzi w TVŚ dotyczących budowy tunelu, za dużo bierze Pan do siebie, gdy zawiniła dyrekcja firmy Astaldi i odpuściła budowanie tunelu, gdzie tu jest Pana wina? Nie wszystkie niepowodzenia i decyzje innych trzeba przypisywać sobie, bo wierzę, że Pan jak i Pańscy urzędnicy zrobili ze swej strony wszystko by ta inwestycja ruszyła i rzetelnie została skończona. Życzę Panu,sobie i mieszkańcom żeby wszystko poszło jak należy i za 4 lata moglibyśmy korzystać z tak mozolnie wypracowanego projektu drogowego pod Świną! - Alfred Mioduszewski - czasowo Toronto.

Pozostałe