×

Radni kolejny raz o żłobkach

  • 5.09.2018, 14:35 (aktualizacja 05.09.2018 19:08)
  • Leszek Wątkowski
Radni kolejny raz o żłobkach Telewizja Świnoujście
W środę, 5 września br. o godzinie 13. przewodniczący Rady Miasta Dariusz Śliwiński zwołał, tym razem nadzwyczajną 63 sesję Rady Miasta Świnoujście. Sesja poświęcona była wysokości dotacji, opłat i zwolnień z opłat do świnoujskich żłobków.

Na ostatniej, 62 zwyczajnej sesji RMŚ uchwały w sprawie wysokości dopłat i zwolnień zostały przez wnioskodawców zdjęte z porządku obrad, by ostatecznie je w szczegółach dopracować. Porządek obrad 63 nadzwyczajnej sesji Rady Miasta przedstawiał się następująco: - Podjęcie uchwały zmieniającą uchwałę w sprawie wysokości i zasad ustalania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki na terenie Miasta Świnoujście. - Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat i częściowych zwolnień z opłat za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Świnoujściu. Po ponad trzech godzinach, niekiedy burzliwej dyskusji radni nie doszli do konsensusu w sprawie dwóch żłobkowych projektów uchwał. Po godzinie 16.00 przewodniczący Rady Miasta zarządził przerwę w obradach, gdzie grupa radnych wnioskodawców udała się na spotkanie poza salę narad. Po przerwie, radny Wiesław Góreczny (PO) w imieniu wnioskodawców żłobkowych uchwał, złożył wniosek do przewodniczącego Rady Dariusza Śliwińskiego by zdjąć oba projekty uchwał z porządku obrad i zobowiązać radnych i prezydenta miasta, by wspólnie wypracować trzy warianty rozwiązań żłobkowych w tym bonu opiekuńczego dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat i przedstawić ostateczną wersję jako uchwały intencyjnej na sesję Rady Miasta w dniu 27 września br.  

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OBSERWATOR
OBSERWATOR 7.09.2018, 18:00
Widać że zbliżający się wybory przyćmiły zdrowy rozsądek panu radnemu.Koniec kadencji blisko a tu tylko przyczepka do nie swoich pomysłów-promy i brak kolejek,bon seniora i brak Uzdrowiska- a w pamięci wyborców MSR i wiele innych grzeszków.Determinacja godna pochwały ale rok wcześniej a teraz nawet jeśli się uda to i tak jest i będzie kiełbasą wyborczą.Wróbelki ćwierkają że jest jeszcze jeden ale najważniejszy powód dla którego warto się ośmieszać przed wyborami ale może ptaszki też należą do partii!Mieszkańcy wiedzą do czego prowadzi populizm i ideologia partyjna dlatego jestem spokojny o wybory!
Dawid
Dawid 5.09.2018, 19:47
Radni nie szkoda wam czasu na bicie tej wyborczej piany? Dlaczego teraz, dlaczego na prędce chcecie uszczęśliwiać rodziców żłobkowej dziatwy? Przecież radni mieliście na żłobkowe pomysły prawie 4 lata swojej kadencji. Ale przez te 4 lata też było w większości bicie piany na pierdoły a nie konkrety, taka jest prawda niestety!

Pozostałe