×

Z wizytą w Żegluga Świnoujska

  • 10.09.2018, 13:23 (aktualizacja 10.09.2018 17:09)
  • Leszek Wątkowski
Z wizytą w Żegluga Świnoujska Telewizja Świnoujście
W czerwcu bieżącego roku, Żegluga Świnoujska skończyła 27 lat działalności, jest jednym z najmłodszych na wyspach zakładem budżetowym miasta, zarazem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania Świnoujścia, zapewniając komunikację, zaopatrzenie i bezpieczeństwo mieszkańców.

A teraz trochę liczb. Ponad 23 miliony złotych rocznie przeznacza skarb państwa na utrzymanie przepraw promowych w Świnoujściu, ale to nie wszystko, bo kolejne ponad 10 milionów złotówek dokłada do utrzymania przepraw budżet miasta. Rocznie wszystkie promy spalają ponad 2 miliony 300 tysięcy kilogramów paliwa, średnio w roku przewożą 18 milionów pasażerów i blisko 3,5 miliona pojazdów. Od dziewięciu miesięcy firmą Żegluga Świnoujska kieruje Paweł Szynkaruk, który wcześniej przepracował ponad dwadzieścia siedem lat w Polskiej Żegludze Morskiej w Szczecinie, w tym jedenaście lat na stanowisku dyrektora w PŻM. W sprawnym funkcjonowaniu Żeglugi Świnoujskiej zaangażowana jest prawie 200 osobowa załoga. Żegluga Świnoujska ma dwie przeprawy promowe, które zapewniają całoroczne połączenie Świnoujścia z resztą kraju. To ogólnodostępna przeprawa centrum, obsługiwana przez cztery promy typu „Karsibór” oraz przeprawa miejska, na której komunikację utrzymują cztery promy typu "Bielik". Po zbudowaniu tunelu pod Świną pozostanie tylko ta ostatnia i to prawdopodobnie z okrojoną flotą.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
irena
irena 12.09.2018, 09:06
Znakomity material....konkretny...
Marcin
Marcin 11.09.2018, 19:30
Świetny materiał, pozdrowienia dla całej załogi!
Eva
Eva 10.09.2018, 22:41
Bardzo fajnie zrobiony i trafnie ujęty tematycznie film o działalności firmy
Czaplicka - Poznań
Czaplicka - Poznań 10.09.2018, 21:12
Promy w Świnoujściu są częścią krajobrazu miasta i jego nieodłączną całością. Dla mieszkańców pewnie przekleństwem, natomiast dla turystów ciągle atrakcją. Zawsze kiedy przyjeżdżamy do waszego miasta musimy zaliczyć kilka rejsów z których powstają niesamowite rodzinne fotki. Pozdrawiamy Świnoujskich promiarzy :))
Bronisław
Bronisław 10.09.2018, 20:00
Panie dyrektorze, jeszcze tylko do pełni szczęścia w tej firmie brakuje dobrych i kompetentnych wpuszczaczy na promy! Patrząc na niektórych odnosi się wrażenie, że pracują w Ż-Ś za karę! A są oni przecież pierwszym kontaktem i pracują na ocenę i wizerunek całej firmy.
kierowca
kierowca 10.09.2018, 19:17
Gdy od pewnego czasu pływają 3 Bieliki, to myślę, że tunel jest zbyteczny, bo praktycznie nie ma kolejek na przeprawie w centrum miasta, dlatego za kasę na tunel wybudować trzy nowe większe promy i będzie po problemie.
Henryk
Henryk 10.09.2018, 19:03
Tak dobrze sie zastanowić, to można stwierdzić, że to tylko dzięki Żegludze Świnoujskiej miasto z każdym rokiem sie rozwija, bo jaka inną drogą dostarczane są materiały budowlane na lewobrzeże, wiadomo że tylko promami.

Pozostałe