×

Rozmowy na czasie

  • 24.09.2018, 14:47 (aktualizacja 24.09.2018 18:56)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie Telewizja Świnoujście
Do programu zaproszenie przyjęli: radna Elżbieta Jabłońska (PO), kandydatka na radną ze Stowarzyszenia Grupa Morska „Cała naprzód” Dorota Konkolewska i radny Andrzej Mrozek (PiS).

Tematyka zbliżających się wyborów samorządowych w Świnoujściu, ilość zarejestrowanych komitetów wyborczych i ich rozpoznawalne hasła oraz programy, z jakimi przedstawiciele obecnych w studio komitetów wyborczych zamierzają wyjść do wyborców, to główne tematy dyskusji w audycji Rozmowy na czasie.

 

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 29.09.2018, 14:21
Pani Konkolewska powinna wystartować w wyborach na prezydenta. No może w tych wyborach nie, bo przeciwko szefowi nie wypada, ale na pewno w następnych ma duże szanse zastąpić obecnego.
Widz34
Widz34 26.09.2018, 22:11
Poziom dyskusji jest żenujący. Pytania zadawane przez redaktora, przerywanie słowami tak, poraża
F.F.
F.F. 27.09.2018, 08:31
Obiektywizmu trochę proszę. Nie wszystko jest czarne lub czarniejsze!
Aleksander Skiepko
Aleksander Skiepko 26.09.2018, 15:28
Polacy mieszkający na emigracji bardzo dobrze funkcjonują w dobrze zorganizowanych organizacjach i mam nadzieje że dojdzie kiedyś do tego i w Polsce. Nie wiem czy PIS wystawi kandydata na prezydenta czy nie , ale według Pana Mrozka podziela on opinię Grupy Morskiej wyrażoną przez Panią Konkolewską. Tymczasem Pani Konkolewska wyraziła opinię bardzo niebezpieczną dla demokracji . Ona i GM uznała ,że nie powinni wystawiać kandydata na prezydenta bo społeczeństwo niedojrzałe może podjąć decyzje z góry złą samą dla siebie . Iście matczyna opiekuńczość. Sorry ale przy takich matkach mamy 30 letnie dzieci – niesamodzielne. Moim zdaniem wszystkie ugrupowania powinny wystawić swoich kandydatów .Kampania wyborcza jest jedyną okazją do debaty nad jakością zarządzania miastem . O Szansach i zagrożeniach . I sprawa tunelu nie powinna tej potrzeby zasłaniać. To są wybory które maja zadecydować o losach mieszkańców na 5 lat. Politycy w czasie kampanii mają przedstawić opcje i racje za i przeciw a suweren ma o tym zadecydować co wybierze. Pani Konkolewska i GM pozbawiając mieszkańców możliwości wyboru i przykłada palec to utrwalania fasadowości demokracji w PL . Niebezpieczne są to zapędy
P
P 25.09.2018, 15:27
Możemy się jedynie cieszyć ,że cały lokalny pis jest taki jaki jest Radny Mrozek .
Pewne jest to ,że za 5 lat o ile nic się nie stanie wcześniej Prezydentem tego miasta będzie kobieta , mamy 4 mocne kandydatki i bardzo to cieszy, że to naprawdę fajne , mądre i rozsądne kobiety o innych poglądach :
Pani Agatowska ,Pani Jabłońska , Pani Konkolewska , Pani Michalska .
mam nadzieję ,że wszystkie 4 znajdą się w radzie a MY mieszkańcy przez 5 lat będziemy t o obserwować.
Polityk
Polityk 25.09.2018, 14:51
Obowiązkowa lektura dla pani Doroty to konstytucja RP i ordynacja wyborcza.....nie jest pani mentorem tak się pani tylko wydaje.Radni którzy brali udział w dyskusji,są przynajmniej wierni swoim ideom ,a pani cóż ,nieudany wyścig pozbawiony idei bywa bardzo bolesny...Kandydat na radnego musi mieć jakieś korzenie ideowe,jeśli ktoś nie ma korzeni nie nadaje się na polityka nawet lokalnego.Zachęcam do pracy nad sobą......
P
P 25.09.2018, 20:59
Ja również uważam ,że te wybory lub następne za 5 lat to będą ostatnie wybory samorządowe gdzie duże partie systemowe pojawią się ostatni raz. Pani Dorota , zrobiła w dobrym momencie ruch i zakończyła swój udział w projekcie .N , osobiście uważam ,że zdecydowanie Pani Dorota więcej wniesie do Grupy Morskiej i to dobry ruch ze strony GM ,że nikogo nie wystawili w konkursie piękności w tym roku , za 5 lat to już inna sprawa.
Pani Elżbieta Jabłońska jest lojalna do ugrupowania matki - PO ale coraz bardziej widać ,że to jakoś tam nie pasuje i myślę ,że gdy otrzyma mandat radnej musi pracować nad własnym projektem - ma potencjał , energię i to doświadczenie , struktury ? zapewnia zbuduje.
Centralnie PO nie straci a lokalność zyska . W 2023 gdy pis już mocno zmęczy społeczeństwo i jeżeli dobrze wszystko się poukłada tunel będzie otwarty , Prezydent Żmurkiewicz sam zdecyduje ,że się już nabył prezydentem - wtedy promowana będzie przez jego grono Pani Barbara Michalska - świetny fachowiec , kobieta wie po co ma głowę a brak Pani Michalskiej dla miasta byłby złym czasem - takie są fakty i wtedy to rozegra się prawdziwa batalia o to jakie będzie Świnoujście . Joannę Agatowską wszyscy znamy , za około miesiąc wyjaśni się co dalej , a co do korzeni ideowych ... hm,... ta ostania osoba właśnie przez swoje korzenie ideowe może nie otrzymać mandatu zaufania . Samorząd i partie ... tu już nie jest modne!
Pozdrawiam
Adek
Adek 25.09.2018, 22:32
Trudno się z taką prognozą nie zgodzić. Partie polityczne przechodzą do lamusa. Lokalne struktury bez partyjnych legitymacji mają większą szansę by zaistnieć na lokalnym wyborczym rynku. Agatowska to zwyczajna partyjna p o p u l i s t k a , niczego namacalnego nie zrobiła dla miasta i nie zanosi się, by stan ten uległ zmianie nawet po kolejnych wyborach
wyborca
wyborca 25.09.2018, 17:51
Panie "polityk" na radnych nie muszą kandydować tylko politycy, i nie muszą mieć "korzeni politycznych" co raczy pan tu sugerować Pani Konkolewskiej. Uważam, że wręcz przeciwnie, bo ludzie już nie wierzą politykom. No chyba, że się mylę, bo pan konstytucję i ordynację wyborczą to pewnie recytuje przez sen(prawniku). Tacy politycy jak ci, którzy brali udział w dyskusji są tak wiarygodni jak przytoczony na końcu przez Panią Konkolewską "Pinokio".
niepolityczny
niepolityczny 25.09.2018, 17:50
Nie zgadzam się z Politykiem. Może doczekam jeszcze takiego czasu, że osoba na radnego właśnie NIE będzie POLITYKIEM ŻADNEJ PARTII. Dla mnie najlepszy kandydat na radnego byłaby osoba związana WYŁĄCZNIE ze stowarzyszeniem, organizacją pozarządową a nawet Kołem Gospodyń Wiejskich (nawet nie kółkiem różańcowym) To właśnie nie skażeni ideologicznymi zapisami partii, mogą nieskrępowanie pracować dla miasta! Zobaczcie jak zażarcie walczą liderzy partyjni w obecnej kampanii a przecież na październik rozpisane zostały wybory SAMORZĄDOWE a nie PARLAMENTARNE! Dlatego partyjni watażkowie powinni siedzieć teraz cicho i dać możliwość wyboru swoich najlepszych mieszkańców do "parlamentu małej - lokalnej Ojczyzny"! Dlatego pani Konkolewska nie musi znać na pamięć konstytucji i wyborczej ordynacji, znać natomiast powinna, jako przyszła radna statut miasta. i jego najpilniejsze potrzeby!
wyborca
wyborca 25.09.2018, 12:02
Panie radny Mrozek jak pan chcesz rządzić w samorządzie jak w rządzie, to panu już dziękujemy. Dług Polski jest najwyższy a inwestycje w środki trwałe najniższe od ponad 20 lat. Tak pan chcesz zadłużyć Świnoujście i jego mieszkańców? I może tak jak w rządzie rozdać pieniądze dla "swoich", bo im się będzie należało? Nigdy!
prawnik
prawnik 25.09.2018, 11:19
Pani Doroto, nie wiem czy pani wie ale dzieci polityków nie są pozbawione praw obywatelskich i praw wyborczych......może trudno to pojąć ale tak jest.....Zachęcam do przeczytania konstytucji ......
słuchacz
słuchacz 25.09.2018, 12:34
Pan chyba nie słuchał wypowiedzi Pani Konkolewskiej. Nie stwierdziła, że dzieci polityków nie mają prawa startować, tylko że gdyby nie te dzieci i rodzina to PiS nie miałby kandydatów i może tak jak w Przemyślu czy Jaśle nie zarejestrował by list kandydatów na radnych . A mówienie pana Mrozka, ze nie wszyscy się na listę "zmieścili" zalatuje "pinokiem".
Paweł
Paweł 24.09.2018, 22:18
Nie hasła są najważniejsze ale chęć do pracy dla mieszkańców i rozwoju miasta. Nie można zaprzepaścić i roztrwonić kolejnych lat na rozgrywki i partyjne przepychanki. W mieście ma być realizowany program zawarty w przyjętych wcześniej zapisach a nie wytycznych tej czy innej partii. Ze starego składu rady może 5 radnych zasługuje na to by działać dalej, reszta do wymiany, bo już nic nowego nie zaproponują.
ciekawy
ciekawy 24.09.2018, 20:31
Czerwoni zamierzają z miasta pogonić wszystkich turystów jak, nie daj Boże przejmą stery miasta, czy tylko tych co posługują się i zostawiają u nas ojro?
Zbyszek
Zbyszek 24.09.2018, 20:19
Widać i słychać, że Pani Konkolewska nie jest jeszcze skażona polityką i mówi do rzeczy nie owijając w bawełnę, do tego zawsze jest merytorycznie przygotowana do poruszanych tematów. Jak Pani to robi?
Marcin
Marcin 24.09.2018, 20:07
Pan radny Mrozek nie zrozumiał pytania redaktora, który pytał się o hasło na wybory samorządowe a nie wesołą twórczość PiSowską:)
looker
looker 25.09.2018, 09:34
Po tym jak Pani Konkolewska "wydała" , że na listach PiS-u są tacy kandydaci jak : tata Mrozek i syn Mrozek, córka Agnieszki Katarzyny Stój czyli Katarzyna Agnieszka Stój i jeszcze dwie pary nazwisk to hasło wyborcze : "RODZINA NA SWOIM" powinni mieć na sztandarach.
telewidz
telewidz 24.09.2018, 19:11
Pani Doroto dokladam się do zakupu książki.

Pozostałe