Piknik marynarski z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej

  • 22.11.2018, 12:08 (aktualizacja 22.11.2018 12:18)
  • Sekcja Prasowa 8 FOW
Piknik marynarski z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej Sekcja Prasowa 8 FOW
Już w najbliższą niedzielę, 25 listopada, świnoujscy marynarze zapraszają do wspólnego świętowania. Z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej na terenie Świnoujścia odbędzie się piknik marynarski.

W związku z tymi wydarzeniami w niedzielę, 25 listopada, w godzinach 11:00 - 15:00 przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego) zacumują i udostępnią swoje pokłady do zwiedzania dwa okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża: okręt transportowo-minowy ORP "Gniezno" oraz trałowiec ORP "Bukowo". Oprócz jednostek pływających będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy stanowiący wyposażenie jednostek wchodzących w skład 8.FOW m.in.: 8. Batalionu Saperów i 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa oraz sprzęt specjalistyczny Grupy Nurków-Minerów z 12. Dywizjonu Trałowców. Saperzy zaprezentują swój sprzęt używany w codziennej pracy m.in.: specjalistyczny pojazd do przewozu materiałów niebezpiecznych, quada oraz wyposażenie patroli rozminowania takie jak wykrywacze metalu i zdalnie sterowane roboty. Będzie możliwość przymierzyć się do trenażera przeciwlotniczego zestawu rakietowego typu Grom, który pod względem rozmieszczenia, wyposażenia i zasad obsługi odzwierciedla rzeczywisty zestaw rakietowy. Nie zabraknie również marynarskiego poczęstunku. Na uczestników pikniku czeka wojskowa grochówka.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Niedzielne świętowanie marynarze rozpoczną od mszy świętej z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej z udziałem asysty honorowej i Orkiestry Wojskowej w Kościele Garnizonowym, ul. Piłsudskiego 43.

 

Sekcja Prasowa 8 FOW
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe