Radnym nie udało się wybrać przewodniczącego

  • 23.11.2018, 14:11 (aktualizacja 23.11.2018 18:43)
  • Leszek Wątkowski
Radnym nie udało się wybrać przewodniczącego Telewizja Świnoujście
W czwartek, 22 listopada br. o godzinie 14.00. w sali narad Urzędu Miasta odbyła się I uroczysta sesja VIII kadencji Rady Miasta Świnoujście.

Sesja została zwołana zgodnie z postanowieniem komisarza wyborczego. Sesję prowadził najstarszy wiekiem radny- senior Stanisław Bartkowiak, który przywitał przybyłych 21 radnych i przedstawił porządek obrad sesji. Następnie radni odśpiewali Hymn Państwowy. Po hymnie miejski komisarz wyborczy wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnego. W dalszej części odbyła się ceremonia ślubowania radnych i prezydenta Świnoujścia. Prowadzący sesję radny-senior ogłosił zgłaszanie nazwisk kandydatów na przewodniczącego Rady Miasta, po dłuższej ciszy i braku zgłoszenia kandydatów ze strony radnych, ogłoszona została 15 minutowa przerwa, po której także nie udało się wyłonić kandydata na przewodniczącego. Natomiast zgłoszony został w imieniu klubu radnych PO, przez radnego Jana Borowskiego wniosek formalny o przerwę w obradach, tym razem trwającą do poniedziałku, 26 listopada do godziny 09.00. Po zarządzonym głosowaniu 16 głosami „za”, przy 2 głosach „przeciw” i 3 „wstrzymujących” radni rozstali się do wyznaczonego kolejnego terminu sesji.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bolo
bolo 23.11.2018, 21:21
Zaczęła się zabawa w ciuciubabkę. Dziś już wiadomo, że marszałkiem został ponownie Geblewicz z PO, to zapewne Jabłońska z PO da się zostać wybraną na przewodniczącą rady
Aleksander
Aleksander 23.11.2018, 20:31
Coś delikatnie mieszkańcy "przewietrzyli" radnych, prawie wszyscy znaleźli się ponownie na sali obrad. Buńczuczne zapowiedzi z kampanii wyborczej, pozostały tylko zapowiedziami zmian. Panowie - Teterycz, Bartkowiak i Góreczny powinni już odpocząć.
Darek
Darek 23.11.2018, 20:14
A co się będą śpieszyć z wyborem przewodniczącego rady miejskiej. Radni mają na to prawie 5 lat!
Observer
Observer 23.11.2018, 20:07
Skoro nikt nie chce być przewodniczącym, to może niech radą zarządza Żmurek, wówczas nie potrzebna będzie koalicja

Pozostałe