Radni rozgrzewają się do pracy

  • 30.11.2018, 16:33 (aktualizacja 30.11.2018 18:06)
  • Leszek Wątkowski
Radni rozgrzewają się do pracy Telewizja Świnoujście
W piątek, 30 listopada br. od godziny 10 na II nadzwyczajnej sesji Rady Miasta spotkali się miejscy rajcy.

Obok spraw organizacyjnych związanych z działalnością Rady Miasta,  dokonano wyboru  dwóch Komisji Rady – Komisji Rewizyjnej której przewodniczyć będzie radny Stanisław Bartkowiak, wybrany 19 głosami. Oraz nowej komisji – Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta z przewodniczącą  radną Anetą Zdybel, wybraną 14 głosami. Rada powołała skład i przewodniczących do pięciu Komisji Stałych Rady Miasta. Komisja Gospodarki i Budżetu liczy 13 radnych – przewodniczącym został  radny Sławomir Nowicki. Dziesięciu radnych opowiedziało się za pracą w Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, której przewodniczy Leon Ryszard Kowalski. Kolejną Komisją z udziałem ośmiu radnych jest Komisja Zdrowia i Spraw Społecznych. Komisją kieruje radny Grzegorz Koss. Komisja Uzdrowiskowa i Rozwoju Turystyki liczy ośmiu członków. Szefem Komisji wybrany został radny Wiesław Góreczny.  W Komisji Gospodarki Morskiej zamierza pracować pod przewodnictwem radnego Jana Borowskiego – sześciu radnych. Rada zajęła się także i przyjęła uchwałę dotyczącą wysokości diet oraz zwrotem kosztów podróży służbowych. Radny otrzymuje tzw. dietę w wysokości 1.610, 48 zł. Kolejną przyjętą uchwałą  za przyjęciem której głosowało 10 radnych a pięciu wstrzymało się od głosu, była uchwała przedstawiona przez prezydenta Świnoujścia o wystąpieniu ze Stowarzyszenia Związku Miast i Gmin Morskich. Ostatnią uchwałą była uchwała dotycząca wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia – wraz z przysługującymi dodatkami prezydent Żmurkiewicz będzie otrzymywał  zbliżone pobory do roku ubiegłego w wysokości 7.159 zł i 49 groszy (netto) Za uchwałą głosowało 17 radnych.  Kolejną sesję Rady Miasta przewodnicząca radna Elżbieta Jabłońska zapowiedziała na poniedziałek, 17 grudnia br.

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robocop
Robocop 30.11.2018, 21:03
Radni nie muszą się śpieszyć z robotą, ponownie elektorat potrzebny im będzie dopiero za 4,5 roku, do nowych wyborczych marzeń i niespełnionych wizji:)
mieszkaniec
mieszkaniec 30.11.2018, 20:17
najbardziej rozgrzany... do jałowej dyskusji o wysokości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy jest radny Szpytko, ględziołka włączyła się dziś radnemu niesamowita! Powinien w zaciszu tego posłuchać!

Pozostałe