Stoczniowcy z MSR „Gryfia” proszą o wsparcie

  • 7.12.2018, 11:26 (aktualizacja 07.12.2018 15:41)
  • Leszek Wątkowski
Stoczniowcy z MSR „Gryfia” proszą o wsparcie Telewizja Świnoujście
W piątek, 7 grudnia br. o godzinie ósmej w sali Urzędu Miasta odbyło się godzinne spotkanie strony społecznej Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. z prezydium i szefami Klubów Rady Miasta Świnoujście.

Podczas spotkania strona społeczna MSR „Gryfia” przedstawiła informację dotyczącą aktualnej kondycji zakładu, prosząc jednocześnie Radę Miasta o wsparcie w celu wyjaśnienia nabrzmiałych spraw  ekonomicznych i kiepskiej sytuacji finansowej MSR. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kacper
Kacper 8.12.2018, 16:22
Rok temu MSR przeżywała podobne problemy i przeżyła, teraz wracam do Świnoujścia i pan związkowiec Szmyt znowu opowiada o trudnościach. Może to ZZ widzą sprawę MSR w czarnych kolorach?
Maria
Maria 8.12.2018, 13:00
"Pan Marek Różalski miał bardzo duże serce dla tego zakładu" - i z tym wielkim sercem doprowadził zakład do takiej zapaści ekonomicznej. Bo brak zamówień i utrata płynności to nie jest nigdy efekt dwóch miesięcy, w żadnej firmie
Edward
Edward 8.12.2018, 15:10
Zapewne trzeba teraz szukać kozła ofiarnego tej beznadziejnej sytuacji w jakiej znalazła sie MSR, ale czy na pewno tym kozłem ma być TYLKO p. Różalski? Zarząd nie wiedział jaka jest sytuacja ekonomiczna MSR? Niewybaczalnym BŁĘDEM była tzw. konsolidacja obu zakładów w Szczecinie i Świnoujściu zrobiona bez odpowiednich wyliczeń i rachunku ekonomicznego przez spadochroniarza, który wcześniej likwidował spółkę "Ruch"
Marcus
Marcus 8.12.2018, 07:37
Zapewne zarząd Gryfii pochopnie zwolnił najlepszego dyrektora praktyka jakim jest p. Marek Różalski, co świadczy, że MSR jest nadal firmą o znaczeniu politycznym dla p. min. Grubarczyka i przystanią do kasy dla rady nadzorczej i jeszcze kilku innych specjalistów branży morskiej. Cierpi na tym wyłącznie szara załoga! Może remontówkę, jak wcześniej stocznię szczecińską kupiliby Katarczycy? P.O. wie jak to się robi
Bogdan
Bogdan 8.12.2018, 06:33
Radni na znak wsparcia załogi MSR mogą jak to już kiedyś robili, pospacerować po rondzie w Łunowie. Zło jakie się dzieje od wielu lat w sprawie MSR leży daleko poza obszarem zachodniopomorskiego, dlatego ani rada miejska, ani marszałek niewiele w tym temacie mogą. Współczuję stoczniowcom, że takich "świetnych" specjalistów z ekonomii i zarządzania mają!
Stanisław
Stanisław 7.12.2018, 19:15
Na czym ma ta pomoc radnych dla MSR polegać? Przecież MSR Gryfia ma swoje władze, zarząd i właściciela. Rada może powielić tylko to co robiła wcześniej, wyśle papier z protestem do Rządu PiS, Marszałka Sejmu i Senatu. Żadnej komunalizacji Gryfi nie będzie!
jeszcze stoczniowiec
jeszcze stoczniowiec 7.12.2018, 17:07
Co kilka miesięcy ta sama śpiewka dotycząca MSR. Czy rządzący z PiS nie mogą odkręcić peowskich decyzji dotyczących połączenia szczecińskiego bankruta Gryfii z naszą remontówką zanim cały ten sztuczny twór remontowy nie pójdzie na dno!? Przecież marszałek Geblewicz też z PO, mógłby podjąć decyzję identyczną jaka zapadła w sprawie Uzdrowiska. I może byśmy za jakiś czas usłyszeli, że MSR w Świnoujściu daje radę i wychodzi na prostą.

Pozostałe