Rozmowy na czasie

  • 11.03.2019, 12:15 (aktualizacja 11.03.2019 13:35)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie Telewizja Świnoujście
W VIII kadencji Rady Miasta ustawodawca wprowadził zmiany organizacyjne w porządku obrad dotyczące prezentowania interpelacji.

Obecnie radni interpelacje wnoszą na piśmie do prezydenta miasta, który ma 14 dni na udzielenie, również na piśmie odpowiedzi. Wcześniej interpelacje radni zgłaszali ustnie podczas obrad na początku każdej zwyczajnej sesji a odpowiedzi od adresatów otrzymywali na zakończenie obrad sesji. Ta zmiana podzieliła radnych. Dlaczego? Tego dowiemy się z programu Rozmowy na czasie z udziałem radnych: Wiesława Górecznego (PO), Sławomira Nowickiego (Grupa Morska) i radnego Andrzeja Mrozka (PiS). Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lama
Lama 13.03.2019, 09:29
Panie Mrozek jakie badania chyba wśród swojej rodziny miej pretensje do swojego rządu
13. dzielnica
13. dzielnica 11.03.2019, 21:42
Trudno nie zgodzić się z Radnym Nowickim. Śledzenie sesji w formie zapisu obrazu i dźwięku jest bardzo czasochłonne i uciążliwe. Prezentowanie interpelacji i odpowiedzi na nie w formie pisemnej oraz prezentowanie ich na stronach www Urzędu Miasta jest dużo wygodniejsze i transparentne.
Bugajski 34+
Bugajski 34+ 12.03.2019, 08:29
Osoby w wieku poprodukcyjnym może jeszcze oglądają te transmisje na stronie miasta, emeryci nie posiadają zazwyczaj komputerów,reszta jest w czasie obrad sesji albo w szkole albo w pracy. Tylko nieliczni zasiadają do oglądania obrad i pewnie też nie siedzą przed kompem 8-10 godzin śledząc działania wszystkowiedzących radnych. Dlatego pomysł by pytania składać do prezydenta na piśmie jest jak najbardziej zasadny.
kropka
kropka 11.03.2019, 21:26
zdaje się, że w poprzedniej kadencji pana szpytki też nie było ani razu w programie. tu nie chodzi o jakąś lojalność, tylko gościu nie ma nic do powiedzenia. ot i cała tajemnica, nie tęsknię za nim i całym tym towarzystwie z sld i nie muszę ich oglądać
Nikifor
Nikifor 11.03.2019, 20:21
Te startówki rozgrzewające radnych przed właściwym tematem bezbłędnie zajefajne:))
Karola
Karola 11.03.2019, 19:52
Radny Sławomir Nowicki od zawsze robi dobrą robotę do której jest stworzony - tylko tyle i aż tyle! - Pozdrawiam
samochwała w kącie stała
samochwała w kącie stała 11.03.2019, 21:45
to napisał Radny czy jego Żona?
Observer
Observer 11.03.2019, 19:44
Panie Góreczny, jak ktoś z mieszkańców jest zainteresowany otrzymaniem odpowiedzi, to ją po prostu znajdzie na stronie. Wydaje mi się, że chyba lepiej jest złożyć interpelację na piśmie i na piśmie otrzymać odpowiedź, jak ślęczyć godzinami na sesjach i walić w kółko pianę?!
PronoBis
PronoBis 11.03.2019, 16:32
....jak zwykle radny Mrozek daje czadu ! wspaniale ,że jest ponownie w składzie RM , podtrzymuje tradycje kabaretowe i przekonuje Nas mieszkańców miasta ,że musimy chronić 44 wyspy przed pis em !
Panie Andrzeju , proszę aby w 85 interpelacji opisał Pan potrzebę usypania z urobku po wydrążeniu tunelu " Kopca Jarosława, Słońca z Żoliborza " w darze od mieszkańców Świnoujścia za tunel .
mieszkaniec
mieszkaniec 11.03.2019, 21:00
Zaraz, zaraz... Jak to w darze od mieszkańców za tunel? My do tego tunelu też sie dokładamy!

Pozostałe